SK | EN

8.9. Anténa WORKS! Rekonštrukcie a budovy kultúrnych centier

Aj v roku 2018 pokračujeme v obľúbenom cykle série Anténa WORKS! Workshopy z oblasti kultúrneho manažmentu, kde sa na jednotlivých workshopoch venujeme témam špecifickým pre kultúrne organizácie.

Tohto ročnú sériu začneme netradične, veľmi praktickým workshopom zameraným na tému rekonštrukcie, pretože z praxe mnohých kultúrnych centier vyplýva nutnosť určitej znalosti stavbariny, vo väčšine prípadov s malým rozpočtom. Investície do starých verejných budov a ich rekonštrukcia s výhradne filantropickým zámerom, značne ovplyvňuje chod kultúrnych organizácií a vôbec nie je jednoduché ich za daných podmienok realizovať.

Skúsení "stavbári" spomedzi centier Antény: Marek Adamov (Stanica Žilina-Záriečie, Nová Synagóga), Peter Radkoff (Tabačka Kulturfabrik) a Vladimír Moško (Wave-cnk) Vám poskytnú know how a tipy na riešenie Vašich rekonštrukčných dilem, ktoré vychádzajú z bezprostrednej praxe.

Workshop sa bude odohrávať v Periférnych centrách - kultúrnom centre v stredoslovenskej obci Dúbravica, ktoré je známe najmä architektonickými rezidenciami a najnovšie rekonštruuje starú škôlku a prerába ju na funkčné kultúrno-komunitné centrum. Jednotlivé techniky si tak účastníci workshopu budú môcť na mieste priamo vyskúšať.

Workshop je tradične jednodňový, keďže však ide o letný špeciál s netradičnou témou, pozývame Vás do Dúbravice na tri dni: Piatok-Nedeľa. Účasť v piatok a v nedeľu je dobrovoľná.

PROGRAM
7.9. Piatok večer - prehliadka Periférnych centier, aktivity, aktuality

8.9. Sobota (workshop)

9:00 Registrácie

10:00 - 13:00 Workshop I. časť: teoretická + analýza problémov účastnikov

13:00 - 14:00 Obed

14:00 - 18:00 Workshop II. časť praktická - návrh konkrétnych riešení

9.9. Nedeľa

-kolektívna "brigáda" na škôlke v Periférnych centrách

Ubytovanie: v stanoch, účastníci s autom sa môžu ubytovať v Banskej Bystrici
Strava: v sobotu zabezpečená organizátormi - raňajky, coffee break, obed, coffee break, večera
Cena: 40e
Registračný formulár: https://goo.gl/y2wU3o

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a partnerom projektu je Goethe-Institut Bratislava.