SK | EN

Pozývame na workshop: Technická dokumentácia divadelného predstavenia 5. - 6. 2. 2020

 

Katarína Ďuricová (SK)

Škola svetelného dizajnu:

Streda – štvrtok, 5. – 6. 2. 2020

 

Technická dokumentácia divadelnej inscenácie je kľúčovým dokumentom nielen pre samotných tvorcov, ktorým pomáha pri vykomunikovaní adaptácií predstavenia do iných priestorov,      ale predovšetkým divadelným dramaturgom a organizátorom festivalov pri voľbe inscenácie alebo zasadenie inscenácie do vhodného priestoru.

Ako takýto dokument zhotoviť, ktoré informácie by mal obsahovať a ktoré informácie sú možno zbytočné? Ako s ním pracovať a ako nám môže pomôcť?

Pre účely workshopu využijeme možnosť spolupracovať s tvorcami novej inscenácie, song Lines: expecide 97/18, Tomášom Janypkom a Sabinou Bočkovou,s ktorých uvedeným a adaptovaným predstavením budeme pracovať ako s reálnym príkladom.

 

Katarína Ďuricová pracuje ako manažérka rôzných lokálnych, ale i mezinárodných projektov týkajúcich sa súčasného umenia a nezávislej kultúry. Pôsobila v kulturnom centre Stanica Žilina – Záriečie a aj vďaka tejto skúsenosti objavila kúzlo svetla a svetelného dizajnu. Od tej doby spolupracuje prevažne s českými a slovenskými súbormi súšasného tanca, s ktorými zrealizovala cez stovku repríz predstavení nielen v Európe.

Okrem práce na nových svetelných riešeniach a touringu managementu je od roku 2014 technickou riaditeľkou festivalu TANEC PRAHA a spolupracuje i s ďalšími festivalmi ako Cirkopolis a 4+4 dny v pohybu.

 

Termín workshopu: 5. – 6. 2. 2020

Miesto konania: Žilina, Nová Synagóga, Stanica Žilina – Záriečie

Harmonogram:

19:00 – 20:00  – predstavenie Tomáš Janypka / Sabina Bočková (SK/CZ): song Lines: expecide 97/18

9:00 – 17:00teoretická a praktická časť workshopu

 

Poplatok za workshop:  20/15 Eur (poplatok zahrňuje vstupenku na predstavenie), členovia siete Anténa bez poplatku.

 

Workshop je určený pre produkčných, technikov, svetelných dizajnérov, tour management, tanečné a divadelné súbory.

 

Prihlasovanie na: katka@stanica.sk  - kapacita obmedzená.

 

Bližšie informácia po prihlásení

 

Program z verejných zdrojov podporuje: