SK | EN

Pozývame na workshop zo série Anténa WORKS! o duševnom zdraví a psychohygiene

10.6.2021 

Pozývame vás na workshop o duševnom zdraví s psychiatrom, psychoterapeutom a maliarom v jednej osobe Jánom Ballxom.
Workshop je určený pre ľudí pracujúcich v kultúre či neziskovom sektore.

"Duševné zdravie je dnes naliehavou témou v rôznych oblastiach života. Prirodzene aj odborne (podľa definície WHO) je myslené aj ako neprítomnosť šialenstva. Je teda možné premýšlať metaforicky o duševnom zdraví, že je to územie mimo mentálnej priepasti šialenstva. Ja osobne pracujem s hypotézou, že paradoxne je práve táto obchádzaná priepasť bláznovstva vo všetkom nevyhnutným predpokladom takzvaného duševného zdravia. Príde mi to veľakrát svojim spôsobom aj nesmierne zábavné a veľmi rád sa o toto uvažovanie delím. 

Nepochybne do priepaste šialenstva môže spadnúť každý. Padáme do priepastí najčastejšie následkom opustenia, a nie len vtedy, keď sa deje niečo zlé, ale aj ak sa prestane diať to dobré. Staráme sa o seba sebapodporne, keď si zdravý rozum udržiavame sieťou potvrdzujúcich vzťahových spojení ( Atwood, 2012). Domnievam sa, že takým potrebným spojením je aj rozmanitá kultúra. " (Ján Ballx)

Na workshope bude lektor pracovať s účastníkmi a ich vlastnými skúsenosťami. Spoločne budú hľadať možnosti a cesty k duševnej pohode všetkých zúčastnených.  

 

Miesto:KC Eleuzína, B.Štiavnica
Trvanie:9.30 - 16:00
Vstupné: 15 Eur, pre členov Anténa zadarmo

Registrácia potrebná do 21.6. cez nasledovný link https://bit.ly/35470ns

Projekt Anténa WORKS! z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je jeho hlavným partnerom. 

 

Ďakujeme!