SK | EN

Anténa sa pozrie na technickú dokumentáciu nez.kultúrnych centier

1.4.2021

 

Tomáš Morávek (CZ)

Katarína Ďuricová (SK)

 11. - 16. 4. 2021

Tému technickej dokumentácie sme s lektorom Lukášom Valiskom otvorili už v novembri 2018 v kultúrnom centre Záhrada v Banskej Bystrici. Rozobrali sme možnosti a spôsoby ako nahliadať na priestor z pohľadu hostiteľov, účinkujúcich umelcov, ale i hostí, ktorí si potrebujú o pries-tore nájsť bližšie informácie. Zaoberali sme sa cestami zdieľania týchto informácií, ale tiež základnou slovenskou i anglickou terminológiou, obsahom zoznamu techniky,  svetelnými plánmi a spôsobom značenia, bezpečnosťou....

Teóriu sme si vyskúšali na príklade kultúrneho centra Záhrada a v roku 2019 zmapovali kultúrne centrá Stanica Žilina  - Záriečie, Nová synagóga, Klub Lúč, Hidepark, Bašta a Wave. V apríli 2021 navštívime ďalšie dve kultúrne centrá A4, Novú Cvernovku a Tabačku Kulturfabrik a pokúsime sa získané informácie preniesť do praxe a zdokumentovať jednotlivé priestory i s ich špecifikáciami a originalitou.

 

Pôjdeme naozaj do detailov vrámci spracovania dokumentácie kultúrných centier sa budeme venovať trom základným témam:

-       Čo by prevádzkovateľ kultúrneho centra mal vedieť o svojom priestore a ktoré informácie by nemal zatajiť? Aké sú silné a slabé stránky priestoru a čo všetko by mala obsahovať technická dokumentácia tohto miesta?

-       Ako evidovať a revidovať technické vybavenie priestoru od drobného materialu až po drahú techniku?

-       Ako dobre a efektívne naplánovať prípravné práce vrámci rôznorodých eventov a ako kouminikovať dispozície priestoru s nastupujúcim hosťujúcim umelcom či rezidentom?

 

Technická dokumentácia je dôležitým nástrojom pri hosťovaní umeleckých skupín, ale i pri touringu, preto je tento workshop určený nielen pre technikov a produkčných hosťujúcich priestorov a divadiel, ale taktiež pre divadelné a umelecké skupiny, ktoré sú často na cestách, študentov architektúry, scénografov, technickú produkciu...

 

Podrobný program:

11.4. A4 – Priestor súčasnej kultúry (Bratislava, 15:00 - 20:00)
12.4. A4 – Priestor súčasnej kultury (Bratislava, 10:00 - 20:00)
13.4. Nová Cvernovka (Bratislava, 10:00 – 20:00)
14.4. Nová Cvernovka (Bratislava, 10:00 – 16:00)
15.4. Tabačka Kulturfabrik (Košice 10:00 – 20:00)
16.4. Tabačka Kulturfabrik (Košice 10:00 – 20:00)

 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

www.antenanet.sk
www.a4.sk
www.novacvernovka.eu
www.tabacka.sk
www.fpu.sk