SK | EN

Pozývame na workshop: Tvorba svetelného konceptu a základy programovania svetelného pultu 1. - 2. 2. 2020

 Olli Hietajärvi (FI)

 

Škola svetelného dizajnu:

Sobota – nedeľa, 1. – 2. 2. 2020

 

Tento dvojdňový workshop sa zameriava na dve hlavné témy, ktoré sú zásadné pre tvorbu svetelného dizajnu. Jednou je tvorba svetelného konceptu so zoznamom svetelných zmien a druhá, viac technická, je samotné naprogramovanie celého predstavenia do svetelného pultu.

Pvrý deň workshopu bude koncipovaný viac teoreticky. Zameriame sa na dramaturgiu zmien a zopakujeme si jednotlivé faktory ovplyvňujúce výsledný svetelný dizajn. Budeme pracovať s konkrétnym set upom a popíšeme si jednotlivé svetelné zdroje, ich fokus. Vytvoríme svetelný plán a kompletnú dokumentáciu svetelného dizajnu. Druhý deň budú účastníci workshopu pracovať na konceptoch vlastných svetelných dizajnov, spracovávať ich do cue listov a focus sheetov. Výsledné „predstavenie“ si sami naprogramujú a odsvietia.  Zásadnou úlohou tohto dňa je tvorba svetelných zmien s presne zadefinovanými vlastnosťami (kedy zmena nastane, kedy končí, jej čas – in, out, wait, follow; intenzity, kombinácie programu s prácou so submastrami) s predstihom.

 

Olli Hietajärvi je svetelný dizajnér pochádzajúci z Fínska. Svetelný dizajn študoval na Tampere University of Applied Science, kde štúdium uzavrel v roku 2009 s bakalárskym titulom. 

Tejto práci sa venuje už viac ako 15 rokov a jeho väčšinovým zameraním je oblasť živej hudby. Svoj pracovný čas delí medzi realizácie v koncertnej sále kultúrneho centra Verkatehdas (www.verkatehdas.fi) v Hämeenlinne a svetelnému dizajnu a technickej produkcii ako „freelancer“. Medzi najaktuálnejšie projekty patrí napr. dizajn medzinárodných vystúpení fínskej popovej speváčky ALMA.

 

Olliho zaujímajú kontrasty. Je priaznivcom minimalistického, jednoduchého, ale za to efektívneho dizajnu s dôrazom na citlivú voľbu odtieňov a intenzít.

 

Termín workshopu: 1. – 2. 2. 2020, 10:00 – 18:00

 

Miesto konania: Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

 

Poplatok za workshop:  40/30 Eur, členovia siete Anténa bez poplatku.

 

Workshop je určený prevažne pre technikov a svetelných dizajnérov, ale určite otvorí obzory i režisérom a choreografom.

 

Prihlasovanie na: katka@stanica.sk  - kapacita obmedzená.

Bližšie informácia po prihlásení

 

Program z verejných zdrojov podporuje: